Nowy sezon artystyczny 2023/2024 w Towarzystwie Muzycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy

Szanowni Państwo! 

Rozpoczynamy nowy sezon artystyczny 2023/2024 w Towarzystwie Muzycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

18 września 2023 roku zapraszamy na 16.30 na Recital fortepianowy Bogusza Lewandowskiego, absolwenta Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Solista, związany na co dzień z Operą Nova w Bydgoszczy zagra utwory Fryderyka Chopina.

10 października 2023 roku o godzinie 17.00 usłyszymy utwory W. A. Mozarta, F. Schuberta oraz F. Chopin.

Uczcimy Międzynarodowy Dnia Muzyki oraz 10. rocznicę śmierci wieloletniej Prezes Towarzystwa Muzycznego Felicji Gwincińskiej.

Solistą będzie Tomasz Ritter, zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie, laureat IX Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy, nominowany do „Paszportów Polityki” i nagrody “Koryfeusz Muzyki Polskiej”.

Koncerty odbędą się w sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego przy ul. ks. Piotra Skargi 7 w Bydgoszczy.

WSTĘP na wszystkie koncerty jest WOLNY.

Dla melomanów niebędących członkami Towarzystwa Muzycznego  im. I. J. Paderewskiego obowiązują zapisy – paderewskicompetition@gmail.com.

KONCERTY DOFINANSOWANO ze środków:

Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

 

i Miasta Bydgoszczy

 

MECENASI WYDARZENIA:

                               

Partnerzy konkursu

Sponsorzy konkursu

Współfinansowanie konkursu

Konkurs jest dofinansowany ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie