Yoheved Kaplinsky 

Yoheved Kaplinsky 

Stany Zjednoczone

Yoheved Kaplinsky muzyczną karierę rozpoczęła od zdobycia nagrody na Międzynarodowym Konkursie im J. S. Bacha w Waszyngtonie.

Ta pochodząca z Izraela pianistka pobierała nauki u Ilony Vince w Akademii Muzycznej w Tel-Awiwie. Następnie jako stypendystka rozpoczęła studia w Juilliard School u Irwin Freundlich. Oddana pracy naukowej wkrótce otrzymała tytuł doktora. W tym czasie zdobyła również szereg nagród za naukowe i pianistyczne osiągnięcia.

W Stanach Zjednoczonych zasłynęła z niezapomnianych recitali, koncertów muzyki kameralnej, a także tych granych z orkiestrą, w takich miastach jak Nowy Jork, Chicago, Filadelfia, Waszyngton.

Doceniona za wyjątkową wrażliwość, umiejętność zgłębienia i opanowania techniki gry na fortepianie, Kaplinsky zapraszana jest do prowadzenia wykładów i ćwiczeń w Stanach Zjednoczonych, Izraelu i na dalekim Wschodzie.

Obecnie wykłada w klasie fortepianu w Juilliard School w Nowym Jorku. Od roku 1993 uczy także w Tel Hai Summer Institute w Izraelu, a w 1995 roku dołączyła do wykładowców Bowdoin Music Festival w Maine.