Lee Kum-Sing 

Lee Kum-Sing 

Kanada

Studiował u Gerharda Puchelta w Berlinie oraz u Juliusa Katchena i Magdy Tagliaferro w Paryżu. Zadebiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku w 1963 oraz w Wigmore Hall w Londynie w 1969. Od tej pory zyskuje międzynarodowe uznanie jako solista i muzyk kameralny w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Australii. Koncertował ze znakomitymi artystami jak Cho – Liang Lin, Alfredo Campoli, Tsuyoshi Tsutsumi, Rivka Golani i Kim Borg. Został zaprezentowany i wziął udział w nagraniach w telewizji BBC, australijskiej ABC  i kanadyjskiej CBC oraz w innych azjatyckich i europejskich stacjach radiowych i telewizyjnych.

Od 1971 roku profesor Lee jest Kierownikiem Departamentu Fortepianu na Akademii Muzycznej w Vancouver oraz  profesorem fortepianu na Uniwersytecie British Columbia w Vancouver (Kanada). Od 1985 jest także gościnnym profesorem w Beijing Conservatory Music. Obecnie wielu spośród jego studentów aktywnie koncertuje, nagrywa i zdobywa nagrody w licznych ważnych narodowych i międzynarodowych konkursach. Od ponad 20 lat prowadzi klasy mistrzowskie i zajęcia w Szkołach Letnich i na Festiwalach w Holandii, Polsce, Francji, Belgii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych Ameryki Płn. i Kanadzie.

Profesor Lee zasiada w Jury wielu międzynarodowych konkursów, jak m.in. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Królowej Elżbiety w Brukseli.