Project Description

Jacques Rouvier 

Jacques Rouvier 

Francja

Urodził się w Marsylii w 1947 roku. Studiował między innymi z takimi pianistami jak Vlado PERLEMUTER, Pierrem SANCAN, Jean FASSINA i Jean HUBEAU.

Otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Fortepianu i Muzyki Kameralnej w Paryskim Narodowym Konserwatorium Muzycznym w roku 1965 i 1967.

Przenikliwy i biegły muzyk, wygrał kilka międzynarodowych nagród na konkursach jak: nagroda Viottiego w Vercelli, nagroda Marii Canals w Barcelonie, nagroda Marguerite Long – Jacques Thibaud oraz nagroda przyznana przez Fundację de la Vocation (Francja).

W 1970 założył ROUVIER – KANTOROW – MULLER Trio, z którym regularnie występuje. Znakomity nauczyciel, otrzymał tytuł Profesorem Fortepianu w Paryskim Narodowym Konserwatorium Muzycznym w 1979 roku. Jest często zapraszany do prowadzenia klas mistrzowskich na całym świecie: w Montrealu, Vancouver, Saint-Jean-de-Luz (Maurice Ravel Academy), w Międzynarodowej Akademii Muzycznej w Flaine, Nice i Les Arcs. W 1990 roku zastąpił Pierre’a BARBIZETA, ucząc pedagogiki fortepianowej w Konserwatorium w Marsylii. Jego nagrania są ciepło odbierane i zdobywają nagrody, jak Grand Prix du Disque oraz Grand Prix du Disque Francais.

Przez ostatnie 25 lat zagrał niezliczona ilość koncertów we Francji i na całym świecie, zawsze z wielkim sukcesem.

Artystyczna kariera Jacquesa Rouviera jest odbiciem jego bogatej osobowości. Jego występy są zawsze chwalone przez krytyków muzycznych na całym świecie.