I NAGRODA – Mateusz Krzyżowski 

Polska

30 000 Euro

Urodził się 6.03.1999 r. Student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Zdobywca pierwszej nagrody w XII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam”, nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego, nagrody Chopinowskiej oraz nagrody za najlepsze wykonanie koncertu z orkiestrą. Otrzymał drugą nagrodę w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Koncertował w takich miejscach jak Filharmonia Narodowa, Śląska, Rzeszowska, Kowieńska, Łódzka, Świętokrzyska, Lubelska oraz w siedzibie NOSPR w Katowicach.

NAGRODY SPECJALNE:

1 000 euro – za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego W. A. Mozarta

1 000 euro – dla najlepszego polskiego uczestnika, który zakwalifikował się do półfinału lub do finału Konkursu.

20 000 PLN – Nagroda Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego dla najlepszego polskiego uczestnika.

NAGRODY POZAREGULAMINOWE:

·      Nagroda dla Polaka, który osiągnął najwyższą lokatę w XII Konkursie, ufundowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Recitale fortepianowe z muzyką F. Chopina, I. J. Paderewskiego, K. Szymanowskiego w polskich placówkach w latach 2023–2024.

·      Prix Hiroko Nakamura. Cykl recitali w Japonii dla laureata I nagrody w marcu 2023 r. ufundowany przez Towarzystwo Paderewskiego w Japonii oraz Fundację Kulturalną Miasta Hamamatsu.

·      Nagroda Konzertdirektion Prof. Victora Hohenfelsa. Koncert w Filharmonii Berlińskiej z towarzyszeniem Sinfonie Orchester Berlin w sezonie artystycznym 2023/2024.

·     Nagroda Fundacji im. Fryderyka Chopina w Miami. Recital na Florydzie w sezonie artystycznym 2023/2024.

·      Nagroda Polish Music Center, Uniwersytet Południowej Kalifornii, Los Angeles. Udział w koncercie galowym Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego w Paso Robles dla laureata I nagrody, listopad 2023.

·     Nagroda Paderewski Music Society in Los Angeles. Recital fortepianowy ufundowany w ramach Paderewski Music Society. Recital w sezonie artystycznym 2023/2024.

·       Nagroda Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Tbilisi. Recital w Tbilisi, Gruzja.

·       Nagroda Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej dla Laureata I nagrody.

·       Nagroda Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Recital podczas XXXI Festiwalu w 2023 r. dla laureata Konkursu.

·       Nagroda Międzynarodowej Fundacji Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Łodzi – recital w Łodzi.

·       Nagroda Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa”. Udział zwycięzcy Konkursu w XIX Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Chopin i jego Europa”.

·      Nagroda Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej dla najlepszego polskiego uczestnika Konkursu.

·       Nagroda Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach-Zdroju. Recital na 78. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim dla laureata I nagrody, sierpień 2023 r.

·       Nagroda Specjalna Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Recital dla laureata I nagrody w dniu 14.09.2023 podczas Światowego Kongresu Kopernikańskiego (organizowanemu w 550-lecie Urodzin Wielkiego Astronoma).

·       Nagroda Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Koncert dla najlepszego polskiego uczestnika.