Dominique Merlet

Dominique Merlet

Francja

Ceniony profesor, związany uprzednio z Conservatoire National Superieur de Paris, obecnie zaś z Konserwatorium w Genewie.

Uczeń Roger-Ducasse’a, Nadii Boulanger i Louisa Hiltbranda, dał się poznać światu jako wybitny pianista. Trzykrotnie nagrodzony „Pierwszą Nagrodą” w Paryskim Konserwatorium, jest również zwycięzcą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu w Genewie.

W trakcie muzycznej kariery współpracował z dyrygentami światowej sławy, w gronie których znaleźli się Charles Munch, Paul Paray, Armin Jordan, Sergiu Comissiona. Jego nagrania uhonorowano nagrodami: „Grand Prix du Disque” i „Diapason d’Or”.

Dominique Merlet znany jest na całym świecie nie tylko ze swoich koncertów i recitali, ale także z działalności pedagogicznej, prowadzonych wykładów i klas mistrzowskich. Studenci z jego klasy są laureatami wielu znaczących konkursów pianistycznych.

Merlet jest Przewodniczącym Międzynarodowej Fundacji Nadii i Lili Boulanger, posiada tytuł Honorowego Europejskiego Przewodniczącego EPTA i wielokrotnie uczestniczy w pracach jury na międzynarodowych konkursach pianistycznych. Francuskie Ministerstwo Kultury, doceniając imponujące dokonania i osiągnięcia pianisty, przyznało mu tytuł „Officier des Art Et des Lettres”.