FESTIWAL PADEREWSKIEGO – AGATE – 24.10.23

wtorek, 24 października 2023

Hala Pomp, Muzeum Wodociągów

ul. Gdańska 242, Bydgoszcz

godz. 18:00

Recital fortepianowy Alexandra Agate, laureata Międzynarodowego Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Los Angeles, organizowanego przez Paderewski Music Society

Program:

Florent Schmitt:

  • „Ombres”

Fryderyk Chopin:

  • Barkarola Fis-dur op. 60

Ignacy Jan Paderewski:

  • Wariacje i fuga es-moll op. 23

WSTĘP WOLNY

Alexander Agate

Urodził się w 1994 roku. W wieku 13 lat otrzymał stypendium Applied Music Scholarship w Moorpark Community College, gdzie kształcił się w klasie Mony DeCesare. Alexander pracował pod okiem Roberta Thiesa oraz Dmitrija Rachmanowa w California State University, Northridge. Absolwent Manhattan School of Music pod kierunkiem Andre-Michela Schuba. Zdobył II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym na Sycylii w 2023 r., Międzynarodowym Konkursie Paderewskiego w 2022 r. i Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Dallas w czerwcu 2022 roku.  Półfinalista Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Suzhou w 2021 r., Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego w 2020 r. oraz zwycięzca Konkursu Chopinowskiego w Munz i Konkursu Artur Balsam Duo. Współpracował z wieloma pianistami światowej sławy, w tym z Johnem Perrym, Robertem McDonaldem, Jeromem Lowenthalem, Johnem Corigliano, Victorem Rosenbaumem, Niną Lelchuk i Setą Tanyel. Obecnie prowadzi studio muzyczne, koncertuje, bierze udział w konkursach oraz pisze pracę doktorską.

FESTIWAL DOFINANSOWANO ze środków:

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

PARTNERZY FESTIWALU:

             

PATRONAT MEDIALNY:

             

 

MECENASI WYDARZENIA:

                                          

Partnerzy konkursu

Sponsorzy konkursu

Współfinansowanie konkursu

Konkurs jest dofinansowany ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie