SZYMANOWSKI PLAYS PADEREWSKI

Z dumą przedstawiamy nową płytę


Michał Szymanowski

SZYMANOWSKI PLAYS PADEREWSKI

Produkcja - Towarzystwo Muzyczne im IJ Paderewskiego w Bydgoszczy

Wydawnictwo fonograficzne Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy- Sagittaria

 

Nagrania do albumu powstały w październiku w Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Strojenie fortepianu – Michał Bednarski, Sebastian Grima, Damian Maksymiuk

Reżyseria dźwięku i mastering - Joanna Popowicz

Projekt okładki - Marta Lachowska

Wpis - Andrzej Sułek

Tłumaczenie - Anastazja Ziemkowska

Zdjęcia – Maciej Jaszczuk

 

MICHAŁ KAROL SZYMANOWSKI - pianista, kameralista i dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń, dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie Zygmunta Rycherta oraz berlińskiej Hochschule für Musik Hanns Eisler w klasie fortepianu Eldara Nebolsina. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertował na całym świecie, m. in. w USA, Brazylii, Argentynie, Wenezueli, Japonii czy Korei. Współpracował ze znakomitymi dyrygentami takimi jak: Alfredo Rugeles, Medardo Caisabanda, Juri Gilbo, Jacek Kaspszyk, Grzegorz Nowak, Antoni Wit czy Marek Pijarowski. Michał Szymanowski nagrał dwie płyty dla wytwórni CD Accord (Naxos) z utworami Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego i Józefa Wieniawskiego.

 

Pierwsze nagranie odkrytego Menueta g-moll, Mazurka G-dur i innych wczesnych miniatur fortepianowych I. J. Paderewskiego jest możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca otrzymanego przez Towarzystwo Muzyczne im IJ Paderewskiego w Bydgoszczy.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

 

Patronat Medialny nad płytą objęli:

Polskie Radio Chopin

TVP KulturaALBUM SZYMANOWSKI PLAYS PADEREWSKI DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW:

 

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyczny Ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

 


Sponsorzy konkursu
Partnerzy konkursu
Współfinansowanie konkursu
Konkurs jest dofinansowany ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie