Urodził się w 1936 r. w Częstochowie, gdzie ukończył średnią szkołę muzyczną w klasie Stefanii Borkowskiej. W latach 1952-59 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach, w klasie prof. Władysławy Markiewicz (dyplom z odznaczeniem). W latach 1960-61 studiował w Paryżu u prof. Magdy Tagliaferro. Występował w kraju i za granicą (w byłym ZSRR, Czechosłowacji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Ameryce Płd.).


Od 1961 r. pracuje jako pedagog w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1972-95 był kierownikiem Katedry Fortepianu. W latach 1979-82 prowadził klasę fortepianu w Wyższej Szkole Muzycznej w Stuttgarcie. Jest jurorem licznych konkursów pianistycznych (np. Warszawa, Bruksela, Tokio) i prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i za granicą - od 10 lat w Międzynarodowej Letniej Akademii Muzycznej "Mozarteum" w Salzburgu, czy w Szkole Pianistycznej we Włoszech.

Sponsorzy konkursu
Partnerzy konkursu
Współfinansowanie konkursu
Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie