Studiował u Gerharda Puchelta w Berlinie oraz u Juliusa Katchena i Magdy Tagliaferro w Paryżu. Zadebiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku w 1963 oraz w Wigmore Hall w Londynie w 1969. Od tej pory zyskuje międzynarodowe uznanie jako solista i muzyk kameralny w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Australii. Koncertował ze znakomitymi artystami jak Cho - Liang Lin, Alfredo Campoli, Tsuyoshi Tsutsumi, Rivka Golani i Kim Borg. Został zaprezentowany i wziął udział w nagraniach w telewizji BBC, australijskiej ABC i kanadyjskiej CBC oraz w innych azjatyckich i europejskich stacjach radiowych i telewizyjnych.


Od 1971roku profesor Lee jest Kierownikiem Departamentu Fortepianu na Akademii Muzycznej w Vancouver oraz profesorem fortepianu na Uniwersytecie British Columbia w Vancouver (Kanada). Od 1985 jest także gościnnie profesorem w Beijing Conservatory Music. Obecnie wielu spośród jego studentów aktywnie koncertuje, nagrywa i zdobywa nagrody w licznych ważnych narodowych i międzynarodowych konkursach. Od ponad 20 lat prowadzi klasy mistrzowskie i zajęcia w Szkołach Letnich i na Festiwalach w Holandii, Polsce, Francji, Belgii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych Ameryki Pn. i Kanadzie.


Profesor Lee zasiada w Jury wielu międzynarodowych konkursów, jak m.in. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Królowej Elżbiety w Brukseli.

Sponsorzy konkursu
Partnerzy konkursu
Współfinansowanie konkursu
Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie