Urodził się w Marsylii w 1947 roku. Studiował między

innymi z takimi pianistami jak Vlado PERLEMUTER,

Pierrem SANCAN, Jean FASSINA i Jean HUBEAU.

Otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Fortepianu i

Muzyki Kameralnej w Paryskim Narodowym Konserwatorium

Muzycznym w roku 1965 i 1967.

Przenikliwy i biegły muzyk, wygrał kilka międzynarodowych nagród na konkursach jak: nagroda Viottiego w Vercelli, nagroda Marii Canals w Barcelonie, nagroda Marguerite Long - Jacques Thibaud oraz nagroda przyznana przez Fundację de la Vocation (Francja).

W 1970 założył ROUVIER - KANTOROW - MULLER Trio, z którym regularnie występuje. Znakomity nauczyciel, otrzymał tytuł Profesorem Fortepianu w Paryskim Narodowym Konserwatorium Muzycznym w 1979 roku. Jest często zapraszany do prowadzenia klas mistrzowskich na całym świecie: w Montrealu, Vancouver, Saint-Jean-de-Luz (the Maurice Ravel Academy), w Międzynarodowej Akademii Muzycznej w Flaine, Nice i Les Arcs. W 1990 roku zastąpił Pierre'a BARBIZETA, ucząc pedagogiki fortepianowej w Konserwatorium w Marsylii. Jego nagrania są ciepło odbierane i zdobywają nagrody, jak Grand Prix du Disque oraz Grand Prix du Disque Francais.

Przez ostatnie 25 lat, zagrał niezliczona ilość koncertów we Francji i na całym świecie, zawsze z wielkim sukcesem i radością.

Artystyczna kariera Jacquesa ROUVIERa jest odbiciem jego bogatej osobowości. Jego występy są zawsze chwalone przez krytyków muzycznych na całym świecie.

Sponsorzy konkursu
Partnerzy konkursu
Współfinansowanie konkursu
Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie