DAEJIN KIM zasłużenie cieszy się pozycją jednego z czołowych pianistów i pedagogów w Korei. W roku 1985 zdobył pierwszą nagrodę podczas prestiżowego 6 Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Roberta Casadesusa (obecnie konkurs w Cleveland). W roku 1986 profesor debiutował w Nowym Jorku, otrzymując wyjątkowo przychylne recenzje od krytyka gazety the New York Times, który napisał: „Daejin Kim pokazał, że opanował wszystkie elementy sztuki pianistycznej niezbędne do rozpoczęcia kariery solowej”. Od tego momentu Kim dawał recitale i koncertował z orkiestrami w największych miastach Stanów Zjednoczonych, Europy i Azji.


W roku 1994, profesora Kim wraz z rodziną przeniosła się do Korei. Od tego czasu jest on najlepszym, choć rzadkim, przykładem artysty, który godzi występy z pracą pedagogiczną. Jego klasy mistrzowskie cieszą się międzynarodowym uznaniem, a on w tym samym czasie nie rezygnuje z kariery koncertowej. Wspomnieć warto wiekopomny już, jednodniowy występ w trakcie którego zaprezentował zebrane koncerty fortepianowe Beethovena (2001) oraz pełen cykl koncertów fortepianowych Mozarta (2002-2004). Ostatnio pojawił się jako solista grając z Rundfunk Sinfonieorchestra z Berlina, Narodową Orkiestrą RTE z Dublina oraz Orkiestrą Symfoniczną Sapporo w sali koncertowej Suntory Hall w Japonii.


Jego dyskografia obejmuje 2 koncerty fortepianowe Mozarta (koncert 488 i koncert 453 podczas których drygował Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia od fortepianu (Sony Label).

W roku 2002 otrzymał nagrodę „Profesor Roku” przyznawaną przez Towarzystwo Muzyczne Korei, a w roku 2006 otrzymał odznaczenie dla „Artysty Roku’ przyznawane przez Ministerstwo Kultury Korei.

Profesor Kim zasiadał w jury Międzynarodowego Konkursu Clara Haskil, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Cleveland, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Ettlingen, konkursu PTNA (organizowanego przez Krajowy Związek Nauczycieli Gry na Pianinie), Międzynarodowego Konkursu Sendai w Japonii oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Paderewskiego, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Rachmaninowa w Moskwie i wielu innych.


Jego uczniowie zdobywają nagrody podczas najważniejszych konkursów (Rubinstein, Busoni, Viotti, Ettlingen, Oberlin, Cleveland oraz Sendai). Jego studenci z Narodowego Uniwersytetu w Korei (National University of Arts) zdobyli pierwszą nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Clara Haskil w roku 2005 oraz pierwszą nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu w Leeds w roku 2006.

Daejin Kim uzyskał tytuł licencjata i magistra nauk humanistycznych oraz tytuł doktorska w Juilliard School, gdzie studiował pod kierunkiem Martina Canin. Profesor Kim jest członkiem wydziału w Manhattan School of Music, wykładał także na Uniwersytecie Yale po otrzymaniu stypendium Woodwarda. Obecnie pracuje jako profesor na University of Arts w Korei, Seul.

Sponsorzy konkursu
Partnerzy konkursu
Współfinansowanie konkursu
Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie