II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny

im. Ignacego Jana Paderewskiego

Bydgoszcz, 16 – 26 października 1986


Znaleźli się w środowisku muzycznym Bydgoszczy ludzie, dla których muzyka Paderewskiego była żywa i godna popularyzacji. Wznowienia konkursowych zmagań podjęli się tym razem: Jerzy Sulikowski, profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Gdańsku oraz redaktor „Ilustrowanego Kuriera Polskiego” Henryk Martenka. Organizacji i sfinansowania konkursu podjęły się: Ministerstwo Kultury i Sztuki, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Paderewskiego oraz Urząd Wojewódzki i Urząd Miejski w Bydgoszczy. Konkurs odbył się w dniach 16 – 26 października 1986 roku w sali FP.


Do konkursu zgłosiło się 27 kandydatów reprezentujących wszystkie ważniejsze ośrodki akademickie (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Katowice, Wrocław, Bydgoszcz). Do eliminacji przystąpiło 19 uczestników.

Sponsorzy konkursu
Partnerzy konkursu
Współfinansowanie konkursu
Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Miasta Bydgoszczy.
PARTNEREM Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego jest Województwo Kujawsko-Pomorskie